Květen 2012

My heart skips, skips, skips, a beat.

30. května 2012 v 19:03 | Kriste-n E. M.
Skrze malý průchod obložený dubovým namořeným dřevem se naskytl působivý pohled. Zdánlivě připomínal vycházející slunce, jež rámuje vrchy kopců a svým svitem je obdařuje. Záře vycházející odkud si zezadu, však nebyla plazmová koule- co se vlastností i tvaru týče, nýbrž malá tlumená žárovka starožitné stolové lampy, dnes již téměř k nedostání. Byla usazená v pozici blíže okraje stolu obehnaného mohutnými hradbami. Ono opevnění bylo rozmístěné po celém obvodu i v jeho samotném nádvoří. Pečlivě organizované stohy papírů, sešitů, knih, každičký kousek detailně promyšlený, aby byl v případě potřeby ihned po ruce. Veškeré studijní materiály zabraly natolik místa, že samotný špendlík by se zde tísnil. Nutno uznat, takové knihy se v dnešní době nevidí. Precizní informace doplněné ilustracemi a jednotlivými kroky. Obsah šuplíků může vzbuzovat dohady. Osoba majíc tento "čin" na svědomí byla shrbená kdesi za tím vším. S obloučkovitým tvarem okulárů a inkoustovým perem pečlivě pročítala řádky, v nichž by se nesečtělý člověk ztrácel.
"Listen to the same sad song,
playing on repeat, ..."

Slov netřeba, práce hodně. Jistě jste si povšimli dokončeného menu. Poslední detaily jsou doladěné dle mých představ. Vskutku fascinující práce.

Dále některým neunikla má (ne)aktivita. Mám obhajobu, takže rozsudek smrti se nekoná. Mohu opatřit i důkazy (s nimiž mám v poslední době jisté zkušenosti - v rozepsané povídce - uvidíme, co z toho vznikne a jestli neskončí lidově řečeno v plamenech.

Takže k onomu důkazu. Viníkem je škola. Překvapivě. Konec školního roku klepe na dveře - už jen krůček do prázdnin (pro upřesnění 22 pracovních dnů), což není zrovna ideál, který bych si představovala. A tak trávím - jako ona osoba o tři odstavce výše - studováním a vzděláváním. Má energie je na bodu mrazu a knih k učení stále více.
Každopádně je tu i jedna dobrá zpráva. Každým dnem očekávám zásilku z Neoluxoru. Další knihy do sbírky. Tak si říkám, že by mohly být jako první recenze, ale nekřičme dopředu.

Jinak je můj život opakovaným stereotypem … . Co k tomu dodat? Snad jen …

"Cause all you ever need to know,
is what you do to me.
That everytime you hold me close
My heart skips, skips a beat... "
Olly Murs

Z archívu

20. května 2012 v 20:36 | Kriste-n E. M.
Přeci jen jsem dokázala vzkřísit (alespoň) tři starší díla, která jsem se rozhodla smazat. Je komické, že jako jediná mi zbyla z celého blogu. Hold osud si s námi pohrává a nenechává nic ležet samo sebou. Takže u každého měsíce (březen-květen) jedno dílo, - nepřestávám se divit.
Březen 2011 zastupuje NEIL,
Dubna 2011 se ujala povídka NECHALI MĚ TAM..,
A květnová májovka 2011 se hlásí též o slovo BYL POZDNÍ VEČER ..
Květen 2011 se hlásí -dodatečně- znovu KŘIK HAVRANŮ..

Plány

20. května 2012 v 17:43 | Kriste-n E. M.
Stovky let práchnivěla v sarkofágu, z nějž nebylo úniku. Sluneční paprsky, osvěžující vánek, vůně ovoce a nahořklá pachuť vína. Již dlouhá léta nic z toho nepocítila. Trčela v bedně ozdobené vyrytými hieroglyfy, zasypaná prachem, kameny a drtí. Písek jí skřípal mezi zuby. Výrazem se však zdála poklidná a spokojená. Nehybně ležící s rukama zkříženýma na prsou a hlavou mírně zakloněnou. Vyčkávala na chvíli, kdy pro ni přijdou. Na skřípavé uhození krumpáče o kámen. Na kapky potu a krve, jež za sebou nechávají vykradači hrobů, či archeologové v pouštích, kde neúmorně dřou na vykopávkách. Má dvě varianty: Být v prostorech soukromého překupníka, jež ji vydražil na černém trhu, nebo spočinout ve vitríně s cedulkou a údaji, které nemusí být ani pravdivé. Nepřemýšlela nad tím, že by se odtud nedostala a vpadla do zapomnění. Věděla, že ji najdou. Doufala v to. Byla to pro ni útěcha, která se jednou vyplní. I když to nemusí být dnes.
Krátký článek, jímž snad ukrátím dlouhé chvíle čekání. Přináším malou ochutnávku designu na objednání, který zhotovila pro tyto stránky (již zmíněná) Evanel. Dále bych vás tímto chtěla informovat o blogu a jeho nových článcích.


Možná jsem se odchýlila od původního plánu založení tohoto blogu. Tehdy bylo mým cílem uvést vás do mé literární tvorby, co se povídek a autorských článků týče. Snad jsem pomyslela i na vylévání myšlenek a názorů. Zahleděna do sebe, jsem odmítala zveřejňovat práci druhých na stránkách, jež nesou mou přezdívku. Třeba jsem se za tu dobu tolik nezměnila. Ať je to jakkoliv, přeci jen je psaní mou velmi blízkou záležitostí, takže co se povídek týče, bez boje se jich nevzdám. Proto bych to tedy označila za první "bod", který zde naleznete.

1) Povídky, mnou psaná tvorba

A přeci jen jsem dospěla k rozhodnutí, které tento blog (jak se říká) překopalo od základů. Možná jen to chtělo poněkud hustší maltu a víc drti. Každopádně jako milovník knih a fanoušek oblíbených autorů, zde hodlám přidávat recenze knížek. I přes skutečnost, že polovina knihovny je zaplněna od fantasy a sci-fi autorů. Druhá -přibližně stejně- obsáhlá je zaplněna detektivkami, životopisy a knihy především z nakladatelství BB/art, Domino … . I přes to vše (tedy) se nehodlám uzavřít do jednoho žánru, ale nabídnout vám širokou nabídku a spektrum knih, které vás s velkou pravděpodobností i mile překvapí. U každé knihy můžete očekávat: stručně děj, citáty, informace, ukázky, názor, hodnocení, obrázky, u některých možnost prezentací a životopisy o jednotlivých autorech… . Shrnuto do věty: Vše co se knih týká (ať již novinek, či těch starších) které i přes to stojí za přečtení.

2) Recenze knih, novinky, předprodeje …

Jako nadšenec dobré muziky, filmů a mnohých (podotýkám) zahraničních seriálů. Lze očekávat i příspěvky, co se těchto témat týče. Novinky přicházející do kin.

3) Seriály, filmy, klipy … (objektivně hodnoceno).

Při brouzdání na internetu si člověk může opatřit mnohé informace, co se autogramiád a besed týče. Také nevidím důvod, proč by se zde nemohli objevovat soutěže … .

4) Soutěže a informace: autogramiády, besedy …Úsměv a mávat!

15. května 2012 v 19:58 | Kriste-n E. M.
Pokojně spící kamenné chodby v tlumeném svitu vycházejícího slunce se odbitím brzké hodiny ranní vzkřísily. Vrzání nepromazaných dveří katedrály, jejich neustavičné žadonění nebývalo konců. Zvon klimbal na hlavní kamenem obehnané věži, pod níž se shromažďovaly davy. Smuteční průvod v černém mohl kdykoliv vyrazit. Prapory barvy noci mířily k nebesům v silném poryvu větru zataženého dne, shluk lidí pomalu utichal. Pánové v noblesních kvádrech různých délek a lesklosti, urozené dámy s vějíři všech krajek a drahých modelů známých návrhářů, ruce i krky ověšené zlatem. Upnuté korzety přitahovali pozornost venkovských budiž ničemů, zvědavě přihlížejících funusu.
A tak jsem šlapala Anglií (křížem krážem) s batohem a kolečkovým kufrem po dlažebních kostkách. Zadrhávala se o výmoly a rozdávala "strnulé" úsměvy po cizincích.

Ano, času moc nebylo a vzpomínka na blog a plány vzdálené. A přeci jen přicházím s nadějí. Zítřejším dnem můžete očekávat nový layout od báječné evanel, které tímto vzdávám své díky (http://fire-graphic.blog.cz/). A spolu s "ohozem", jenž bude ušitý na míru i nové články a plány - tentokrát, však již předem předpřipravené a mnohdy již po složkách uložené. Seznámíte se krátce s programem blogu a jeho blízké i vzdálené budoucnosti. Prozatím přeji příjemný zbytek večera ... .