Pracovní soboty, aneb Režim škola!

27. srpna 2012 v 16:15 | Kriste-n E. M.
Žádná zem, stromy, hvězdy. Jen slabé pískání v uších, tlukot srdce a všudy přítomná čerň se v oparu mlhy vlekla kupředu. Strach se smísil s ovzduším a vytvářel ponurou atmosféru. Zatímco koutkem oka pozorovala své zorné pole, přímo před ní se začala rýsovat silueta budovy. Veškerou pozornost převedla na slabé odrážející paprsky světel, vycházející ze skulin zatemněných oken. Stačila pouhá představa tepla, která jí přenesla k mohutným dubovým dveřím s klikou, u níž pod stiskem ucítila vyryté vzory. Ještě naposledy vzhlédla do tmy, jež se dala na ústup a odkrývala tak nádhernou zahradu s příjezdovou cestou pokrytou drtí a fontánou. Pohled na třpyt vody padající v pramínkách do koryta, jí vyvolal nepatrný úsměv na rtech. Dveře se pootevřeli s doprovodným skřípáním a škvírkou se prodíral slabý vánek. Proklouzla do dřevem obložené místnosti, v níž ve středu dominoval krb, a voněla čerstvá pečeně. Nasála vůni, která vyvolala nepříjemné sevření žaludku a pocit nenasycenosti. "Večeře je na stole." Zvolala postavou malá korpulentní dáma ve středních letech s vlasy staženými do drdolu a zástěrou ovázanou kolem pasu. Pokynem ruky ji zavedla do jídelny. Stůl byl obsypán židlemi - v čele stolu bylo prostřeno pro jednoho. Mísy plné lahodných pokrmů se navzájem překrývali. Uchopila stříbrné příbory, které však vzápětí položila na své místo. Nesnesitelné pískání nebralo konce, ba naopak sílilo. Zakryla si dlaněmi uši v naději, že snad poleví. "DOST!". Pocit tepla zmizel stejně rychle jako ona vůně. Otevřela oči a nemotorně se posadila. Budík řval z plna hrdla. 3. září 6:00.
Ještě celý týden zbývá do úmorného vstávání a ještě horšího dojíždění městskou hromadnou dopravou s nesnesitelnými důchodci kolem Kauflandu do školy. A jelikož mám nejméně tři odpolední vyučování (nejdelší ov. konec výuky v 17:10), trochu volného času …, tak zavádím tzv. Pracovní soboty. Co to pro vás znamená? Budu mít přibližně dva dny v týdnu (především pak ony zmiňované soboty) na to, abych napsala smysluplné články, které za ten týden zveřejním.

Zajisté jste si všimli v záhlaví/menu pod názvem: Vítej na knižním blogu "přihrádky" do níž vpisuji, co vlastně můžete za ten týden ode mě očekávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 27. srpna 2012 v 23:58 | Reagovat

To je krásně napsané. Z takového snu bych se nechtěla probudit. :D

2 Alexandra Jack Alexandra Jack | Web | 18. listopadu 2012 v 16:08 | Reagovat

Ahoj,máš moc pěkný blog a aji články,budem AFFS? :D Pokud tě otravuju tak sorry. :D

3 CHAOS CHAOS | Web | 30. června 2013 v 17:17 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama