Hannibal ante portas

17. listopadu 2013 v 19:30 | Kriste-n E. M. |  Okénko do hlavy
  1. V předešlém článku Anima candida jste se mohli dozvědět o přednášce, za kterou vděčíme FF UK (projekt: Den latiny). Rozhodla jsem se, napsat (alespoň kratičký) článek a podělit se o své "nové zkušenosti". Celkově si myslím, že si latina zaslouží větší pozornost. A jakožto malá muška (vám) zasadím alespoň malé semínko do hlavy. Troufám si říci, že by mohl být publikován ve středu (20.11. článek je předem nastavený).
  2. Zapátrala jsem ve svých starých kresbách a nalezla pár "pokladů", takže během týdne můžete očekávat přednastavený a odpočinkový článek (v podobě ukázek a dalších fotografií).
  3. Samozřejmě mám v plánu, již dlouho slibované recenze. Mám nekalou předtuchu, že započnu tuto "éru" s nějakým seriálem, takže kdybyste měli na seznamu favorita, můžete napsat do komentářů.
  4. A konečně psaní. Podstata tohoto blogu! Mám pár myšlenek na nějakou skromnější kapitolovku, ale chtěla bych se "rozepsat" nad něčím stručnějším, jelikož víkend vypadá také nabitě a králíci na seznamu rozhodně nejsou (své nynější chování si vysvětluji nedostatkem času :-D…).
  5. Seznam povinné četby (k maturitě - min. šk. rok) mi připomněl pár knížek, které se nachází v mé bezprostřední blízkosti. V brzké době se jim tedy podíváme na zoubek. Začala bych třemi rozlišnými autory, k nimž mám pár drobností na srdci.
1. Torquato Tasso, Osvobozený Jeruzalém
2. Edgar Allan Poe, Jáma a kyvadlo
3. Jakub Arbes, Svatý Xaverius a Newtonův mozek
P.S. (3x):
  • Pokud se najde nějaká hodná (na tomto blogu zbloudilá) duše, tak ať zítra v 10:00-10:45 drží palečky. Čtvrtletní písemná práce z matematiky… myslím, že to mluví za vše… .
  • "Poslala jsem svou sovu" s dopisem pro nakladatelství a objednala jsem si nový přírůstek do knihovničky, takže jakmile poblíž zastaví modrá dodávka s tučným nápisem POŠTA, hned přidám fotografii.
  • V pět hodin ráno -ve 20 minutách- jsem "sesmolila" líčení, takže pokud má práce neskončí v koši, pravděpodobně ho přidám… . Chystám článek: Slohové práce ve škole, aneb trable strýčka NADUTCE.
POZN.: Hannibal ante portas - Hannibal před branami
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 18. listopadu 2013 v 16:17 | Reagovat

Edgara Allana Poa určite odporúčam, jeho diela mám veľmi rada, i keď Jamu a kyvadlo som ešte neprečítala, ale niektoré iné poviedky od neho už áno :D
A na písomka z matiky snáď dopadla dobre :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama