Když kreslím..

Anima candida (portrét, skica - tužka)

10. listopadu 2013 v 18:04 | Kriste-n E. M.
Probouzíte se do malebného dne, jež je rozjasněn teplými slunečními paprsky. Ty malé mršky vás lechtají na tváři. Protáhnete se, rukama zavadíte o čelo postele. Úsměv. Zuby se lehce dotknou vašeho spodního rtu. Odhrnete prostěradlo, bosými nohami stojíte na dřevěných parketách. Cítíte malátnost. Včerejší bujarý večírek se na vás podepsal. Vklouznete do papučí, nepřímě pohlédnete do zrcadla. Někdy příště. Pak se ohlédnete po pokoji. Jste v obklopení nábytku přímořského stylu. Neposedný růžek kufru odsunete pod postel. Úžasné dva týdny. Z mísy na nočním stolku vezmete jablko a lačně jej přiložíte k ústům. Spokojeně vyjdete s nepatrným cvaknutím otevřených dveří na balkón. Výhled je úžasný. Pozorujete moře, jež se rozprostírá po většině okolí. Ladné máchání křídel racků a naříkající hlas narážejících vln do pobřeží. Plynule přechází váš pohled na město a skromný přístav, kde si povšimnete prvních lidí. Na pláži se nedočkavý odvážlivci pustili do boje s vlnami a sehnutá stařena sbírá mušle, jež jejich obyvatelé dalekou cestu ukončili.
Poznámky z Mallorky

S obrázky mějte prosím strpení.

Figurky

26. srpna 2012 v 19:44 | Kriste-n E. M.
Digitální malba! Pro mě do minulého týdne něco nepředstavitelného a zároveň fascinujícího. Vždycky mě zajímalo, jak něco takového vznikne? Jakou člověk musí mít představivost a trpělivost, aby vytvořil něco smysluplného. Popravdě jsem se o něco podobného pokoušela ve chvíli, kdy jsem obdržela tablet (cituji: malé dotykové stvoření, něco ve smyslu destičky s propiskou).

První "dílo" na světě! Žádný "VIP program" nečekejte. Ono samotné Malování je pro mě (prozatím) zázrakem... . Ještě stále se lépe cítím s perem v ruce, ale ... . Z čar a skvrn mi do hlavy vnikl nápad šachových figurek. Zkoušela jsem zaostřit, rozostřit, kontrast opačných barev. Pustila jsem svou fantazii z uzdy a takhle to dopadlo. Ohledně stínů a pozadí bych se nevyjadřovala, jelikož jsem musela práci přerušit.

 
 

Reklama